Halep, devastatoare: Simona si-a spulberat adversara si joaca a treia semifinala, dupa Stuttgart si Madrid

Simona Halep a fost nerabdatoare sa incheie meciul cu Annet Kontaveit (68 WTA) in sferturile turneului de la Roma.

acum 83 luni (19 May 2017)

Simona Halep a fost nerabdatoare sa incheie meciul cu Annet Kontaveit (68 WTA) in sferturile turneului de la Roma. Romanca a pornit ca din tun si, dupa 18 minute, tabela arata 4-1 pentru Halep in primul set. Abia la acest scor, Kontaveit a luat un game, insa Simona a rezolvat setul imediat: 6-2 in 35 de minute. Actul secund a inceput identic: Halep s-a dus la 4-1 si apoi, probabil, s-a si relaxat putin. Astfel, Kontaveit s-a apropiat la 4-3 si a avut minge de break pentru 4-4! Halep n-a intrat insa in panica, a salvat mingea de break, dupa care si-a facut serviciul pentru 5-3. Partida s-a incheiat dupa 82 de minute, dupa ce a patra jucatoare a lumii a luat setul doi cu 6-4. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro