Begu, cea mai rasunatoare victorie din 2016: romanca a batut o jucatore de Top 5. Cu cine se va duela in optimi

Irina Begu (35 WTA) a avut nevoie de doua ore si 44 de minute pentru a ajunge in optimile turneului de la Madrid, trecand de o adversara in fata careia pierduse in precedentele doua dueluri.

acum 96 luni (3 May 2016)

Irina Begu (35 WTA) a avut nevoie de doua ore si 44 de minute pentru a ajunge in optimile turneului de la Madrid, trecand de o adversara in fata careia pierduse in precedentele doua dueluri. Un moment crucial al meciului a fost in al doilea set, atunci cand, la 5-3 pentru Irina, aceasta si-a pierdut serviciul, iar apoi Muguruza s-a distantat la 6-5 si a servit pentru castigarea partidei. Apoi, decisivul a fost mai usor si a durat doar 40 de minute, in conditiile in care primul set s-a intins pe durata a 55 de minute, iar cel de-al doilea s-a terminat dupa 69 de minute. Dintre toate jucatoarele invinse de Begu, in 2016, Muguruza ocupa cea mai inalta pozitie in ierarhia WTA. Bucuresteanca de 25 de ani va juca, in optimi, cu Christina McHale (SUA, 52 WTA). ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro