Simona Halep e in semifinale la Toronto! La noapte intra iar pe teren pentru calificarea in ultimul act

Simona Halep a avut nevoie de o ora si 10 minute pentru a trece de Caroline Garcia, scor 6-4, 6-2, in sferturile de finala ale Rogers Cup.

acum 80 luni (12 Aug 2017)

Incepand cu ora 01.00, Halep va juca in semifinale impotriva Elinei Svitolina, care a trecut de Garbine Muguruza in trei seturi, scor 4-6, 6-4, 6-3. Sviltolina e pe locul 5 WTA si e condusa cu 2-1 de Simona Halep la meciuri directe.Ultima confruntare a avut loc la Roland Garros, in acest an, in sferturile de finala, Halep reusind sa revina de la minge de mei pentru tenismena din Ucraina si sa se impuna in trei seturi.

Simona este nevoita sa joace doua meciuri in aceeasi zi din cauza conditiilor meteo nefavorabile de ieri, meciul cu Garcia fiind decalat pentru azi. Nu va fi usor sa joc la acelasi nivel in semifinale, dar sunt pregatita, voi da totul si voi incerca sa castig", a spus Simona la finalul partidei cu Garcia, locul 21 WTA.

Calificarea in semifinalele turneului de la Toronto este recompensata cu 122.190 de dolari si cu 350 de puncte WTA.

Halep este detinatoarea trofeului la Rogers Cup, competitie de categorie Premier 5, dupa ce a castigat anul trecut finala de la Montreal. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro