Infrangere severa pentru Simona Halep in fata Elinei Svitolina, 6-1, 6-1

Primul set, ce a durat doar 26 de minute, a inceput cu o serie de erori nefortate din partea Simonei, scorul aratand 3-0 dupa doar 7 minute de joc.

acum 80 luni (13 Aug 2017)

Primul set, ce a durat doar 26 de minute, a inceput cu o serie de erori nefortate din partea Simonei, scorul aratand 3-0 dupa doar 7 minute de joc. Iar meciul a aratat ca planul de joc al acesteia a functionat perfect, ajutat ce-i drept, si de erorile nefortate ale jucatoarei constantene. Nici macar interventia antrenorului Darren Cahill la pauza dintre seturi nu a reusit sa-i schimbe dispozitia de joc a Simonei. Din pacate setul secund a inceput in aceeasi nota, Simona continuand sirul erorilor nefortate si oferindu-i prima minge de meci Elinei Svitolina dupa doar 49 de minute de joc. Meciul s-a incheiat in doar 56 de minute cu un dublu 6-1, 6-1. In final, cele 34 de erori nefortate si doar 9 lovituri castigatoare s-au dovedit prea mult in fata unei jucatoare aflata intr-o forma excelenta, ce cu cateva ore inainte reusise s-o elimine pe campioana de la Wimbledon. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro