VIDEO Turul Frantei: Chris Froome a alergat pe finalul etapei 12, dupa ce si-a distrus bicicleta intr-un accident

Etapa, desfasurata pe distanta de 178 de kilometri, intre Montpellier si Chalei Reynard, a fost castigata de belgianul Thomas De Gendt (Lotto-Soudal).

acum 96 luni (14 Jul 2016)

Cele trei biciclete au lovit o motocicleta, incident dupa care Froome a ales sa continue alergand, fara sa astepte masina de asistenta. Dupa ce a alergat zeci de metri, britanicul a primit alta bicicleta. El a avut insa probleme cu aceasta si a incheiat etapa cu a treia bicicleta primita. Etapa, desfasurata pe distanta de 178 de kilometri, intre Montpellier si Chalei Reynard, a fost castigata de belgianul Thomas De Gendt (Lotto-Soudal). Pe locul doi s-a clasat tot un belgian, Serge Pauwels (Dimension Data), iar pozitia a treia a fost ocupata de spaniolul Daniel Navarro (Cofidis). Etapa a 13-a, un contratimp individual de 37,5 kilometri, va avea loc vineri, intre Bourg-Saint-Andeol si La Caverne du Pont-d'Arc. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro