VIDEO Show-ul Mayssei Pessoa la loviturile de departajare ale finalei Ligii Campionilor dintre Gyor si CSM Bucuresti

La finalul timpului regulamentar scorul a fost 22-22, iar dupa reprizele de prelungiri 25-25.

acum 94 luni (9 May 2016)

La finalul timpului regulamentar scorul a fost 22-22, iar dupa reprizele de prelungiri 25-25. S-a trecut astfel la loviturile de departajare, unde desfasurarea ostilitatilor a fost fabuloasa pentru noi. Prima care a tras a fost Gullden, de la CSM, care marcase 14 goluri in timpul meciului.

De la unguroaice a tras Kovacsis, iar Grubisic n-a aparat. A urmat Carmen Martin, de la CSM. Antrenorii CSM-ului au schimbat portarul si intre buturi a intrat brazilianca Pessoa, care si-a intimidat adversara dupa modelul Grobbellar, de la Liverpool, din anii 1980. Rodrigues a facut 3-1, Pessoa a aparat din nou, la executia lui Loke, si Aurelia Bradeanu a inscris golul victoriie noastre.

Vezi mai jos loviturile de departajare care au dus CSM in istorie ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro