VIDEO Sarapova a castigat punctul zilei la Australian Open: Federer, extaziat de ce a vazut

Maria Sarapova (5 WTA) a stat mai mult accidentata, in ultimele luni, insa, spre deosebire de Simona Halep (2 WTA), si ea chinuita de probleme medicale, rusoaica e in optimile Australian Open si o va intalni pe Bencici.

acum 57 luni (22 Jan 2016)

Maria Sarapova (5 WTA) a stat mai mult accidentata, in ultimele luni, insa, spre deosebire de Simona Halep (2 WTA), si ea chinuita de probleme medicale, rusoaica e in optimile Australian Open si o va intalni pe Bencici. Partida a durat doua ore si 16 minute si a oferit cel mai spectaculos raliu al zilei, la Melbourne. In setul doi, la scorul de 5-4 pentru Davis, Sarapova a egalat dupa acest punct senzational: Cele 27 de schimburi l-au entuziasmat si pe Roger Federer, cel care a urmarit confruntarea Sarapova - Davis, alaturi de Dimitrov, fostul iubit al Sarapovei. VEZI REACTIA LUI FEDERER LA PUNCTUL CASTIGAT DE SARAPOVA