VIDEO O Liga dementiala: Arsenal a avut 3-0, dar n-a invins. Juve, condusa cu 2-1, dar victorioasa

Leverkusen, Atletico Madrid, Dortmund si Real Madrid au fost formatiile care si-au invins adversarele si in deplasare, dar si pe teren propriu. Totusi, au existat si destule surprize, dar si doua meciuri fenomenale, disputate la Londra si la Torino. VEZI GOLURILE MECIULUI Arsenal - Anderlecht 3-3: in minutul 58 era 3-0 Aflata la noua puncte de liderul Chelsea in Premier League, Arsenal a sperat sa obtina a treia victorie consecutiva in grupele Ligii Campionilor si sa le ofere un motiv de bucurie fanilor.

acum 113 luni (5 Nov 2014)

Liga Campionilor a continuat cu partidele-retur ale confruntarilor de acum doua saptamani. Leverkusen, Atletico Madrid, Dortmund si Real Madrid au fost formatiile care si-au invins adversarele si in deplasare, dar si pe teren propriu. Totusi, au existat si destule surprize, dar si doua meciuri fenomenale, disputate la Londra si la Torino. Basel - Ludogoret 4-0: s-a "rupt" Moti Desi n-a fost printre meciurile spectaculoase ale serii, confruntarea din Elvetia a fost urmarita de stafful nationalei Romaniei. Din pacate, internationalul roman s-a accidentat la coapsa, in minutul 21, si a fost nevoit sa paraseasca terenul. Gazdele s-au impus cu 4-0 si si-au luat revansa pentru esecul de acum doua saptamani, atunci cand au pierdut in Bulgaria, la limita, scor 0-1. Daca va rata meciul Romania - Irlanda de Nord (14 noiembrie), atunci stoperul de 29 de ani se va afla in situatia lui Marica si Rusescu. Cei doi atacanti s-au accidentat si, cu siguranta, nu vor fi pe teren in confruntarea cu britanicii. Un alt international, Razvan Rat, are si el probleme medicale si e incert pentru partida de la 14 noiembrie. VEZI GOLURILE MECIULUI Arsenal - Anderlecht 3-3: in minutul 58 era 3-0 Aflata la noua puncte de liderul Chelsea in Premier League, Arsenal a sperat sa obtina a treia victorie consecutiva in grupele Ligii Campionilor si sa le ofere un motiv de bucurie fanilor. Din pacate, trupa pregatita de Arsene Wenger le-a oferit spectatorilor un meci de cosmar. In minutul 58, tabela de marcaj arata 3-0 pentru londonezi si toata lumea era convinsa ca, dupa ce a batut Anderlecht in Belgia, Arsenal va repeta scenariul si pe teren propriu. Nu s-a intamplat insa asa, fiindca oaspetii au egalat cu trei reusite, intre minutele 61 si 90! La 3-3, Arsenal s-a aruncat in atac, in cele patru minute suplimentare aratate de pe margine, insa scorul a ramas neschimbat, iar Arsene Wenger, din ce in ce mai contestat, a plecat la vestiar negru de suparare. VEZI GOLURILE MECIULUI Juventus - Olympiakos 3-2:... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro