VIDEO O "bijuterie" de gol in Cupa Asiei: un jucator de 20 de ani a reusit o executie a la Zidane. S-a dat si un gol istoric

VIDEO O

CITESTE SI: *VIDEO Olaroiu i-a stricat ziua lui Kim Jong-un: ce inseamna prima victorie a romanului in calitate de selectioner VEZI CEL MAI RAPID GOL DIN ISTORIA CUPEI ASIEI In cel de al doilea meci din grupa C, Iran - Qatar, partida a fost decisa de o reusita splendida a lui Sardar Azmoun, atacant legitimat la Rubin Kazan.

acum 88 luni (15 Jan 2015)

In primul meci al zilei, la Canberra, Bahrain avea nevoie de cel putin o remiza pentru a pastra sanse de calificare in sferturi. Adversarii lor din Emirate au deschis scorul dupa numai 14 secunde, prin Ali Mabkhout, acesta intrand in istoria Cupei Asiei cu cel mai rapid gol marcat vreodata. CITESTE SI: *VIDEO Olaroiu i-a stricat ziua lui Kim Jong-un: ce inseamna prima victorie a romanului in calitate de selectioner VEZI CEL MAI RAPID GOL DIN ISTORIA CUPEI ASIEI In cel de al doilea meci din grupa C, Iran - Qatar, partida a fost decisa de o reusita splendida a lui Sardar Azmoun, atacant legitimat la Rubin Kazan. Cu un adversar in spate, pustiul de 20 de ani a reusit o preluare a la Zidane in careu, dupa care l-a invins pe portarul Qasem Borhan. S-a dovedit a fi o reusita decisiva, Iran invingand Qatar cu 1-0 si ajungand, alaturi de Emirate, in sferturile Cupei Asiei. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro