VIDEO Meciuri dramatice in Liga Campionilor: Atletico Madrid castiga la lovituri de departajare, Arsenal, la un gol distanta de o "minune"

Au marcat Griezmann, Suarez si Torres, respectiv Rolfes si Castro, iar Atletico Madrid s-a calificat in sferturi. Londonezii au castigat cu 2-0, goluri Giroud (36) si Ramsey (79), dar n-au mai gasit puterea sa marcheze si golul al treilea, ce ar fi calificat Arsenal in mod miraculos (REZUMAT VIDEO).

acum 58 luni (18 Mar 2015)

Dupa ce a pierdut in Germania cu 1-0, Atletico Madrid a remontat handicapul cu golul lui Mario Suarez din minutul 27 (VIDEO). S-a mers cap la cap pana in minutul 120 si calificarea s-a decis la lovituri de departajare. Madrilenii au irosit doua lovituri de departajare, prin Raul Garcia si Koke, dar Leverkusen a ratat trei executii: Calhanoglu, Toprak si Kiessling.

Pana acum, s-au calificat in sferturile Ligii Campionilor FC Porto, Real Madrid, PSG, Bayern Munchen, AS Monaco si Atletico Madrid.

Miercuri se joaca ultimele optimi (21.45, DigiSport si DolceSport), Barcelona - Manchester City (2-1 in tur) si Borussia Dortmund - Juventus (1-2 in tur). ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro