VIDEO Gaz Metan - FCSB 1-2: Victorie cu picioarele tremurand! Echipa lui Dica a aratat rau si a avut noroc cu carul

Dupa o luna de pregatire si intarirea lotului prin aducerea cuplului Gaman - Tanase, FCSB a avut nevoie de o interventie stupida a unui jucator de la Gaz Metan si de un noroc fantastic pentru a invinge, la Medias, o formatie slaba, amenintata de retrogradare.

acum 33 luni (4 Feb 2018)

Elevii lui Cristi Pustai au lovit de trei ori bara: la 0-0, la 0-1 si la 0-2! Deschiderea scorului a venit intr-un moment in care oaspetii nu jucau mai nimic, nefiind vreo diferenta sesizabila intre o trupa care vrea titlul si alta care vrea doar sa "dribleze" retrogradarea. Nasser Chamed i-a dat un sut in fund lui Budescu, intr-o tentativa primitiva de a degaja un balon in careu, iar arbitrul a aratat, in mod corect, punctul cu var.

Dupa pauza, FCSB a majorat scorul si, foarte important, poate ca l-a recastigat pe Denis Alibec, atacantul fara gol in primele 22 de etape de campionat. Budescu a trimis o pasa de geniu, Alibec s-a demarcat excelent si a finalizat pentru 2-0 (62). Din pacate pentru FCSB, 12 minute mai tarziu, Alibec a aratat ca, daca poate fi recuperat fotbalistic, in schimb, ca si comportament e un caz pierdut.

Gaz Metan a redus din diferenta, atunci cand sutul lui Neagu a fost deviat de Larie (79), stoperul bucurestenilor avand, per ansamblu, o prestatie extrem de slaba. Echipa lui Pustai a atacat cu disperare pe final si a avut si cateva sanse bune de a egala, insa FCSB a rezistat, obtinand o victorie cu mari emotii. Botosani 35p

Duminica

Botosani - Juventus Bucuresti 18.00

Dinamo - CS U Craiova 20.45

Luni

CFR Cluj - Concordia Chiajna 20.45

VEZI GOLURILE MECIULUI GAZ METAN - FCSB ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro