VIDEO FCSB - ACS Poli 7-0: "Macel" pe "Arena Nationala"! Banatenii s-au facut de ras, iar Ionut Popa e ca si demis

VIDEO FCSB - ACS Poli 7-0:

De aceea, oaspetii au si luat gol dupa gol si au incheiat partida in zece oameni, dupa ce Soljici a provocat un penalty, a luat al doilea "galben" si s-a dus la vestiar (84).

acum 58 luni (23 Oct 2017)

Varful francez a reusit chiar un hattrick, in timp ce Ionut Larie si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor. Toate aceste reusite ale ros-albastrilor au venit in fata unei echipe care si-a pierdut, pur si simplu, busola pe "Arena Nationala". ACS Poli Timisoara n-a mai existat pe teren dupa minutul 31, cand scorul a ajuns la 2-0. La pauza a fost 3-0 pentru gazde, iar la reluare, trupa pregatita de Ionut Popa a aratat ca una pentru care scorul n-a mai contat! De aceea, oaspetii au si luat gol dupa gol si au incheiat partida in zece oameni, dupa ce Soljici a provocat un penalty, a luat al doilea "galben" si s-a dus la vestiar (84). A fost aproape sigur ultimul meci al lui Ionut Popa la ACS Poli Timisoara. Tehnicianul de 64 de ani primise deja ultimatum din partea conducerii, in conditiile in care elevii sai aveau doua remize si trei infrangeri pana la partida cu FCSB. ACS Poli e pe 10 din 14, loc de play-out, cu 18 puncte. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro