VIDEO Accidentare groaznica la Wimbledon. Adversara Soranei Carstea a fost scoasa cu targa de pe teren

Americanca Bethanie Mattek Sands, cea mai buna jucatoare a lumii la dublu, a abandonat in setul al treilea al meciului cu romanca.

acum 53 luni (6 Jul 2017)

Americanca Bethanie Mattek Sands, cea mai buna jucatoare a lumii la dublu, a abandonat in setul al treilea al meciului cu romanca. Ea a cazut rau si nu a mai putut relua meciul, fiind scosa cu targa de pe teren.

Momentul accidentarii teribile a Bethaniei Sands in partida cu Sorana Cirstea

In acel moment, scorul era 1-1. Mattek Sands a castigat primul set cu 6-4, in vreme ce Sorana s-a impus in cel de-al doilea, scor 7-6.

In turul III, Sorana Carstea va juca impotriva invingatoarei dintre Yannina Wickmaier si Garbine Muguruza. Cu aceasta victorie obtinuta prin retragerea adversarei, Sorana Carstea si-a egalat cea mai buna performanta de la Wimbledon.

Tipetele de durere ale Bethaniei Sands dupa accidentarea groaznica din partida cu Sorana Cirstea ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro