Victoria carierei pentru Monica Niculescu, dupa un meci maraton cu Maria Sarapova la Doha

VIDEO Sarapova nu-si explica esecul cu Niculescu VIDEO Cum a incheiat Monica Niculescu meciul cu Maria Sarapova Raportul meciului Monica Niculescu - Maria Sarapova

acum 18 luni (12 Feb 2018)

Cele doua au oferit un meci maraton, intins pe durata a doua ore si 40 minute. Rusoaica si-a adjudecat primul set cu 6-4, dupa o ora si doua minute, dar Monica a revenit in setul doi, pe care l-a castigat in 58 de minute cu acelasi scor, 6-4. Apoi, Monica s-a desprins si a castigat setul cu 6-3, consemnand cea mai rasunatoare victorie din cariera ei. In turul urmator, Monica va evolua impotriva invingatoarei dintre Magdalena Rybarikova (18 WTA - Slovacia) si Fatma Al Nahbani (520 WTA - Oman). VIDEO Sarapova nu-si explica esecul cu Niculescu VIDEO Cum a incheiat Monica Niculescu meciul cu Maria Sarapova Raportul meciului Monica Niculescu - Maria Sarapova ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro