Vai de capul lui Reghecampf: el e portarul echipei la care tocmai a ajuns. A comis gafa anului in Liga Campionilor

Dupa un sezon si jumatate la FCSB in care a ratat titlul de doua ori si a luat doar Cupa Ligii, Laurentiu Reghecampf va avea o presiune uriasa a rezultatelor la Abu-Dhabi.

acum 62 luni (2 Jun 2017)

Dupa un sezon si jumatate la FCSB in care a ratat titlul de doua ori si a luat doar Cupa Ligii, Laurentiu Reghecampf va avea o presiune uriasa a rezultatelor la Abu-Dhabi. Asta deoarece, sefii clubului au spus ca romanul va fi evaluat dupa primul sezon, prelungirea contractului depinzand de ce va face in noua stagiune. Al-Wahda s-a clasat pe locul 5 in ultima editie a campionatului, a castigat Cupa Presedintelui, iar in Liga Campionilor Asiei a parasit competitia in faza grupelor. In meciul care ar fi putut trimite echipa in optimi, cu Persepolis (Iran), Al-Wahda a primit o lovitura din partea portarului propriu, Rashed Ali. In minutul 17, la scorul de 0-0, asta s-a intamplat: Al-Wahda a pierdut, ulterior, jocul cu 2-4 si s-a clasat pe ultimul loc in grupa D. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro