Turneul Campioanelor: Maria Sarapova ramane fara victorie, Serena Williams poate sa-si ia revansa dupa Simona Halep

RAMAI PE ADEVARUL.RO PENTRU MAI MULTE DETALII Prima partida a zilei s-a jucat intre poloneza Agnieszka Radwanska (6 WTA) si daneza Caroline Wozniacki (8 WTA), cea din urma impunandu-se in doua seturi, cu 5-7, 6-3, dupa o ora si 48 de minute.

acum 71 luni (23 Oct 2014)

RAMAI PE ADEVARUL.RO PENTRU MAI MULTE DETALII

Programul va fi inchis, nu mai devreme de 14.30, de americanca Serena Williams (1 WTA) si canadianca Eugenie Bouchard (5 WTA), cea dintai venind imediat dupa infrangerea suferita in fata Simonei Halep (4 WTA), scor 6-0, 6-2.

Grupa alba Caroline Wozniacki 2p Agnieszka Radwanska 1pPetra Kvitova 1p Maria Sarapova 0p

Grupa rosie Simona Halep 2p Ana Ivanovici 1p Serena Williams 1p Eugenie Bouchard 0p

FOTO Simona Halep, la prima victorie in fata Serenei Williams! 6-0, 6-2, dupa o ora si patru minute

Reactii dupa cea dintai victorie a Simonei Halep in fata celei mai bune jucatoare din lume, Serena Williams

Presa internationala, despre meciul castigat de Halep cu Williams ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro