Turcia se face de ras: a pierdut acasa cu Albania! Mircea Lucescu a amenintat cu tribunalul un jurnalist turc

Reprezentativa Turciei, antrenata de Mircea Lucescu, a fost invinsa, luni, cu scorul de 3-2, de selectionata Albaniei, intr-un meci amical disputat in Antalya, in care de la oaspeti a fost eliminat un jucator in minutul 42.

acum 58 luni (14 Nov 2017)

Acesta a fost al saselea meci al lui Lucescu la conducerea echipei Turciei, iar bilantul tehnicianului roman este de o victorie, o remiza si patru infrangeri (inclusiv intr-un amical cu Romania).

Selectionerul Turciei, Mircea Lucescu, a declarat, luni seara, dupa meciul pierdut cu Albania, scor 2-3, ca nu se gandeste la demisie si ca este increzator ca echipa se va califica la Campionatul European. Lucescu a mai afirmat ca il va da in judecata pe un jurnalist turc care a insinuat ca selectionerul l-a convocat la echipa nationala pe Erol Erdal Alkan, jucator la Dordrecht, dupa interventia impresarului acestuia. Dupa cum am mai spus, sunt obisnuit cu tot felul de reactii. Vom merge la Campionatul European.

In ceea ce il priveste pe Erol Alkan, jucator legitimat la FC Dordrecht, grupare din liga secunda olandeza, la care a ajuns in 2016 dupa ce in Turcia a jucat la Elazigspor, Kocaeli Birlik Spor si Hatayspor, Lucescu a declarat ca el a fost cel care a dorit sa il convoace. "L-am vazut pe Erol la Dordrecht. Cred ca nu-I vreo problema ca am vrut sa ii vad. Erol este un jucator tanar bun si are dreptul sa fie ales. Acum se va intoarce la echipa de club. Voi actiona in instanta si voi cere socoteala", a declarat Mircea Lucescu, potrivit internethaber.com, citat de News.ro. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro