"Tunarii" s-au predat in fata Barcelonei

"Este 95% calificata" Detinatoarea trofeului este ca si calificata in "sferturi", inaintea jocului retur, fapt recunoscut chiar si de legendarul Arsene Wenger, tehnicianul celor de la Arsenal.

acum 67 luni (25 Feb 2016)

FC Barcelona a plecat victorioasa de la Londra, dupa meciul cu Arsenal Londra (scor 2-0) din turul "optimilor" Ligii Campionilor.

Catalanii n-au avut un meci usor, dar au facut diferenta in ultima parte a confruntarii, datorita unei "duble" reusite de Lionel Messi (71 si 83 - penalty).

"Este 95% calificata"

Detinatoarea trofeului este ca si calificata in "sferturi", inaintea jocului retur, fapt recunoscut chiar si de legendarul Arsene Wenger, tehnicianul celor de la Arsenal. "Toata lumea stie ca Barcelona este mai buna decat noi, dar am fi putut castiga daca am fi respectat planul de joc pana la final. Barcelona este 95% calificata, dar vom merge acolo si ne vom juca sansa. Reprezentam Arsenal si nu vom evolua in retur fara sa incercam sa trecem mai departe", a spus francezul. Nemtii au condus dupa reusitele lui Thomas Muller (43) si Arjen Robben (55), iar campioana Italiei a revenit prin Dybala (63) si Stefano Sturaro (76).

+A fost suspendat pentru DOPAJ, a primit sapte luni de inchisoare, iar din vara va ... ... Citeste intreg articolul pe evz.ro