Tecau, victorie uriasa la Wimbledon: e in semifinalele turneului de dublu. Bilant formidabil pentru roman

Horia Tecau e in semifinalele turneului de la Wimbledon, dupa ce el si partenerul sau de dublu, Jean-Julien Rojer (Olanda), au trecut de perechea formata din Marcin Matkowski - Nenad Zimonjici (Polonia - Serbia).

acum 63 luni (7 Jul 2015)

Horia Tecau e in semifinalele turneului de la Wimbledon, dupa ce el si partenerul sau de dublu, Jean-Julien Rojer (Olanda), au trecut de perechea formata din Marcin Matkowski - Nenad Zimonjici (Polonia - Serbia). Confruntarea din sferturi a durat o ora si 55 de minute si a fost transata de cuplul romano-olandez cu scorul de 6-4, 6-3, 7-6. In al treilea set, Tecau a fost de neoprit, avand o serie de lovituri castigatoare formidabile. Pentru accederea in semifinale, cuplul Tecau - Rojer va primi 720 de puncte ATP in clasamentul de dublu si 85.000 de lire sterline. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro