Surpriza sezonului in Liga Campionilor: Wolfsburg a ingenuncheat Realul. "Galacticii", la 90 de minute de eliminare

Surpriza sezonului in Liga Campionilor: Wolfsburg a ingenuncheat Realul.

VEZI GOLURILE MECIULUI Liga Campionilor, sferturi Barcelona - Atletico Madrid 2-1 Suarez 63, 74 / Torres 25 Bayern Munchen - Benfica 1-0 Vidal 2 Wolfsburg - Real Madrid 2-0 Rodriguez 18-penalty, Arnold 25 PSG - Manchester City 2-2 Ibrahimovici 41, Rabiot 59 / De Bruyne 38, Fernandinho 72 La 0-0, in minutul 14, Ibrahimovici a ratat o lovitura de la 11 metri *Partidele retur sunt programate pentru 12 si 13 aprilie.

acum 95 luni (7 Apr 2016)

Fotbalul e cel mai popular sport datorita faptului ca e pe intelesul tuturor si imprevizibil.

Cele doua rezultate au intarit ideea ca Wolfsburg va fi o victima sigura in fata "galacticilor". A fost 2-0 la pauza (Rodriguez 18-penalty, Arnold 25) si, la ce s-a jucat in partea secunda, Real ar trebui sa fie multumita ca tabela nu s-a mai modificat.

Nemtii au "anesteziat" prin organizarea lor italiana ofensiva stelara a Realului si, in doua randuri, au trecut pe langa 3-0 pe contraatac! Spaniolii au acceptat cuminti infrangerea si au avut o singura sansa mare de gol, la mijlocul partii secunde, prin Ronaldo al carui sut din interiorul careului a fost deviat de portar.

S-a terminat 2-0 si Wolfsburg, aflata la doar a doua participare in Liga Campionilor - la prima, in 2009-2010, a fost eliminata in grupe - e favorita la calificare, inainte de returul programat pentru 12 aprilie.

PSG - Manchester City 2-2

Ibrahimovici 41, Rabiot 59 / De Bruyne 38, Fernandinho 72 La 0-0, in minutul 14, Ibrahimovici a ratat o lovitura de la 11 metri

*Partidele retur sunt programate pentru 12 si 13 aprilie. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro