Steaua poate ajunge pe CNN: faza zilei in amicalul cu Wisla Cracovia. Sapte goluri si un final catastrofal pentru romani

Steaua va juca, duminica (ora 20.00, Digi Sport, Dolce Sport, Look TV), la Cluj, cu CFR in etapa a 22-a din campionat. La 1-1, in minutul 34, Steaua a beneficiat de un penalty pentru un presupus hent, insa cum adversarii au contestat puternic decizia centralului, romanii au dat dovada de fair-play, iar Alibec a ratat intentionat de la 11 metri.

acum 87 luni (31 Jan 2017)

Steaua va juca, duminica (ora 20.00, Digi Sport, Dolce Sport, Look TV), la Cluj, cu CFR in etapa a 22-a din campionat. Dupa 0-2 cu Qarabaq (Azerbaidjan), 0-1 cu Vardar (Macedonia) si 1-1 cu Terek (Rusia), astazi, echipa lui Reghecampf a pierdut cu Wisla Cracovia (3-4), ocupanta locului 10 din 16 in prima liga din Polonia. Steaua a inceput in formula: Nita - Balasa, Moke, Tamas, Momcilovici - Pintilii, Muniru - Jakolis, Alibec, De Amorim - Gnohere Ultimul a parasit terenul accidentat, in minutul 19, insa poate reveni la Cluj, duminica, problema sa nefiind grava. La 1-1, in minutul 34, Steaua a beneficiat de un penalty pentru un presupus hent, insa cum adversarii au contestat puternic decizia centralului, romanii au dat dovada de fair-play, iar Alibec a ratat intentionat de la 11 metri.

Patru minute mai tarziu, Alibec a fost rasplatit pentru gestul sau frumos si a marcat din actiune, stabilind scorul la pauza: 2-1 Steaua. Final nebun: au schimbat victoria cu esec Acelasi Alibec a dus scorul la 3-1 (53), dar Steaua nu numai ca n-a putut bifa prima victorie din 2017, dar chiar a "reusit" sa piarda! Pe langa forma buna a lui Alibec, Steaua s-a consolat si cu revenirea lui Florin Tanase pe teren, in minutul 70, mijlocasul fiind refacut dupa accidentarea grava suferita in 2016. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro