Steaua a fost invinsa de Dinamo Kiev, scor 3-1, in grupa J a Ligii Europa

Galca a surprins cu formula ofensiva, fara niciun "inchizator" de meserie (Prepelita e mai degraba "setat" pe atac decat pe aparare), si cu titularizarile lui Iancu si Tanase, ultimul incert, din cauza accidentarilor, pana la ora partidei.

acum 118 luni (2 Oct 2014)

Galca a surprins cu formula ofensiva, fara niciun "inchizator" de meserie (Prepelita e mai degraba "setat" pe atac decat pe aparare), si cu titularizarile lui Iancu si Tanase, ultimul incert, din cauza accidentarilor, pana la ora partidei. Dinamo Kiev e un club care in ultimii doi ani a transferat jucatori de 50 de milioane de euro, un buget de achizitii la care Steaua nici nu viseaza. Asa ca balonul a fost arestat de ucraineni, care au dominat si au aratat si calitate, in special la mijlocul format din Iarmolenko (20 milioane de euro) - Belhanda (9 milioane de euro) - Lens (9 milioane de euro). Elevii lui Rebrov au aratat ca au exersat si fazele fixe, au deschis scorul dintr-o lovitura libera, executata de Belhanda, finalizata de Iarmolenko, iar in partea secunda s-au descatusat. Cu amatorii de la Aalborg, Keseru a intrat in istorie, cu fundasii de la Dinamo Kiev a fost aproape invizibil. Atacantul a iesit la rampa doar in ultimele minute, cu o executie personala, un calcai care a determinat golul din final al lui Rusescu (trimis pe teren de Galca abia in minutul 81, din cauza faptului ca nu ar fi pus la punct cu pregatirea fizica). VIDEO Golurile partidei Dinamo Kiev - Steaua In celalalt meci, Aalborg a invins-o pe Rio Ave (1-0), echipa care urmeaza sa joace o "dubla" cu Steaua (23 octombrie, la Bucuresti, si 6 noiembrie, in Portugalia). Conflict intern la Steaua: de ce nu l-a luat Galca la Kiev pe Nicolae Dica Clasamentul Grupei J: 1. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro