Simona Halep - Suarez Navarro, in semifinale la Roma, de la 13.00. Statistici si declaratii despre acest meci

2010, la Barcelona: victorie Navarro, scor 6-4 3-6 6-3 2011, la US Open: victorie Navarro, scor 3-6 6-2 6-2 2012, la Miami: victorie Halep, scor 6-7 (7) 6-3 6-3 2012, la Barcelona: victorie Navarro, scor 6-4 6-1 2012, la Tokio: victorie Halep, scor 6-2 6-3 2013, la Roland Garros: victorie Navarro, scor 3-6 6-2 6-2 2013, la Hertogenbosch: victorie Halep, scor 6-3 6-2 2013, la New Haven: victorie Halep, scor 3-6 6-4 6-1 2015, la Indian Wells: victorie Halep, scor 5-7 6-1 6-1 Ele ar mai fi putut juca si in optimile de finala ale editiei trecute a turneului de la Roma, dar Halep s-a retras atunci inainte de meci, din cauza unei accidentari.

acum 107 luni (16 May 2015)

Partida a tinut doua ore si jumatate si a fost a 24-a semifinala din cariera Simonei Halep.

Scorul intalnirilor directe dintre Simona Halep si Carla Suarez Navarro este acum de 5-5, dar romanca a pierdut toate cele patru meciuri disputate pe zgura.

Urmatorul turneul la care va participa Simona Halep este French Open, Grand Slam care va incepe, la 24 mai, la Paris. Vezi cate greseli a putut sa faca

Martina Navratilova explica esecul Simonei Halep si subliniaza ce-i lipseste mult acesteia

Simona Halep la Roma. Desfasurarea in format LIVETEXT a meciului

Setul III, 7-5 pentru Navarro

Serveste Halep. Simona a facut pana acum 24 de erori nefortate, fata de numai 12, cate a avut Navarro

1-1.

2-1 pentru Navarro, care reusete un nou break

2-2 Simona intoarce breakul. Se joaca cu garda jos

3-2 pentru Navarro.

4-3 pentru Navarro. In acest set niciuna dintre jucatoare nu si-a fructificat serviciul

5-4 pentru Halep, care si-a adjudecat game-ul si e la inca unul de set si meci. Halep a avut doua mingi de meci, dar Navarro a revenit

5-2 pentru Navarro si se va intra probabil in set decisiv

5-3 pentru Navarro. Simona a luat un game lung in care s-a jucat mult la avantaje

6-3 pentr... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro