Simona Halep s-a calificat in semifinala la Sydney

Simona Halep a invins in doua seturi in sferturile de finala in Turneul de la Sydney si va merge in semifinala.

acum 62 luni (13 Jan 2016)

Romanca a castigat al doilea meci pe care l-a disputat in acest an dupa o ora si 38 de minute.

In faza urmatoare, Halep va evolua impotriva jucatoarei ruse Svetlana Kuznetova, locul 25 WTA, care a invins-o, tot miercuri, pe italianca Sara Errani, locul 19 WTA, cu scorul de 7-6 (1), 6-0.

Simona Halep, 24 de ani, si Svetlana Kuznetova, 30 de ani, fosta ocupanta a locului 2 mondial in 2007, s-au mai intalnit de cinci ori pana in prezent, sportiva din Constanta conducand cu 3-2. Ultima lor partida a avut loc in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, editia 2014, iar Simona Halep a castigat cu 6-2, 6-2. ... Citeste intreg articolul pe romanialibera.ro