Simona Halep la Toronto: romanca a fost criticata vehement la un post de televiziune britanic. Ce i s-a reprosat

Constanteanca de 23 de ani a fost de nerecunoscut in primul set cu Radwanska si a fost spulberata cu 6-0 in doar 25 de minute.

acum 54 luni (15 Aug 2015)

Simona Halep a izbutit o victorie dramatica, in sferturi, la Toronto, iar "Adevarul" v-a prezentat filmul unui meci superb aici.

Imediat dupa acel 0-6, Simona a cerut o pauza de baie, parasind terenul pentru a merge la toaleta. A stat pe teren vreo 25 de minute, iar asta cu incalzire, cu tot. Pentru ca, e clar, Radwanska are de pierdut din cauza acestei pauze. E pacat ca jucatoarele de top recurg la astfel de strategii, desi WTA mereu le spune sa nu faca asa ceva. Aici vorbim si de respectul fata de fani. Cei care urmaresc meciul abia au vazut 25 de minute de tenis si acum a venit o pauza, in loc sa inceapa, imediat, setul doi", a spus comentatorul postului BT Sport.