Simona Halep, in optimi la Montreal dupa o victorie-fulger! Favoritele cad pe capete, sansa mare pentru romanca

Simona Halep va juca in optimile de finala de la Montreal cu invingatoarea dintre Sara Errani si Karolina Pliskova, partida care are loc in aceasta seara.

acum 96 luni (27 Jul 2016)

Simona a controlat punctele si a fost jucatoarea mai stapana pe mijloacele ei. Halep a catigat cu 6-2, 6-3 disputa cu Daria Gavrilova, dupa o ora si 16 minute de joc. Statistitica indica superioritatea romancei, care a trimis mult mai multe lovituri direct castigatoare (16-7) si a facut mult mai putine greseli nefortate (17-28).

Simona Halep va juca in optimile de finala de la Montreal cu invingatoarea dintre Sara Errani si Karolina Pliskova, partida care are loc in aceasta seara. Mai departe, in sferturile de finala ar putea aparea Petra Kvitova sau Svetlana Kuznetova, iar Kerber e un posibil adversar in semifinale.

Un reputat analist american crede ca Simona Halep are o sansa mare sa joace in finala, fiind una dintre putinele jucatoare care e pregatita sa dea totul la acest turneu. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro