Simona Halep, debut chinuit in 2017. Romanca a avut probleme mari la Shenzhen in meciul cu Jankovici

Simona a inceput meciul ca din tun si dupa 29 de minute si-a adjudecat primul set, cu scorul de 6-1.

acum 43 luni (2 Jan 2017)

Simona a inceput meciul ca din tun si dupa 29 de minute si-a adjudecat primul set, cu scorul de 6-1. A urmat insa o cadere vertiginoasa in jocul romancei si Jankovici e egalat situatia la seturi, impunandu-se cu 6-3, in 34 de minute.

In setul trei s-a mers cap la cap pana la 2-2, dupa care Simona a reusit un break, profitand si de problemele la glezna stanga pe care le-a acuzat adversara sa. La revenirea pe teren, Halep a transat lucrurile in favoarea sa si a castigat ultimul set cu 6-3. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro