Simona Halep, ca un uragan la Stuttgart! Revenire spectaculoasa intr-un thriller de trei seturi, cu Magdalena Rybarikova

Halep a inceput meciul sovaielnic si a fost condusa in primul set cu 1-0, dupa care a mers cap la cap cu Rybarikova pana la 3-3.

acum 9 luni (26 Apr 2018)

Halep a inceput meciul sovaielnic si a fost condusa in primul set cu 1-0, dupa care a mers cap la cap cu Rybarikova pana la 3-3. Acolo si-a pierdut serviciul cu 4-6 In setul al doilea, liderul WTA a intrat mult mai decisa pe teren si a castigat cu 6-2, chiar daca setul a inceput cu un break al adversarei. In decisiv, Simona a fost extrem de puternica, a avut un joc consistent si s-a impus cu 6-3. Simona Halep va juca in sferturi cu invingatoarea din meciul Laura Siegemund - Coco Vanderweghe. Maine, Halep va avea zi de pauza, urmand a reveni pe teren vineri, la o ora care va fi anuntata ulterior. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro