Romanilor nu le place la frig! Au venit primele rezultate de la Jocurile Olimpice de Iarna: Locul 81, 24, 31 si 29

*Paul Pepene (29 de ani) a plecat de pe locul 43 in proba de skiathlon, 30 de kilometri (15 km clasic + 15 km liber), si s-a clasat pe locul 24.

acum 73 luni (11 Feb 2018)

Jocurile Olimpice de Iarna au inceput de vineri, iar in clasamentul medaliilor, Olanda conduce, in acest moment, avand cinci clasari pe podium. Romania nu figureaza in aceasta ierarhie si, aproape sigur, nici nu va figura, in momentul in care evenimentul se va incheia la 25 februarie. Iata primele rezultate inregistrate de sportivii care fac parte din delegatia tarii: *Biatlonista Eva Tofalvi (39 de ani), aflata la a 6-a participare la Jocurile Olimpice de Iarna, s-a clasat pe locul 81 din 87 in proba biatlon-sprint, 7,5km, la patru minute dupa campioana olimpica, germanca Laura Dahlmeier (21:06,2). Cu rezultatul de la sprint, Eva Tofalvi n-a prins nici cursa de "urmarire". *Paul Pepene (29 de ani) a plecat de pe locul 43 in proba de skiathlon, 30 de kilometri (15 km clasic + 15 km liber), si s-a clasat pe locul 24. * Sambata, au debutat in competitie si cei sportivi inscrisi la sanie, in proba de simplu. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro