Romania a PIERDUT amicalul cu Ucraina. Defensiva "tricolorilor" a avut momente jenante de ratacire in repriza a doua, Chiriches a fost CATASTROFAL

Romania a PIERDUT amicalul cu Ucraina. Defensiva

Am si avut ocazii destul de bune, am reusit sa si marcam. Sunt multi care nu au ritm de joc, multi care la echipele de club au avut mari probleme in a prinde echipa. Ma refer la Gabi Torje, Maxim, o sumedenie de astfel de jucatori fara partide in picioare.

acum 80 luni (30 May 2016)

Nationala Romaniei a fost invinsa in amicalul cu Ucraina (scor 3-4), disputat, duminica, la Torino. Elevii lui Anghel Iordanescu au fost condusi cu 1-4, dar au resuit sa mai reduca din pagube, in final.

Nationala Romaniei arata mari slabiciuni inaintea debutului la Campionatul European din Franta. Chiriches a gafat grav si i-a permis lui Zinchenko sa puncteze pentru 2-1, apoi ucrainenii au mai inscris prin Konoplyanka (55) si Yarmolenko (60). In final, Alibec (75) si Maxim au redus din diferenta (85). Pentru nationala a fost primul esec venit dupa o serie de 15 jocuri cu rezultate pozitive.

"A fost o prima repriza foarte buna, o repriza in care am avut initiativa si am controlat jocul. Am si avut ocazii destul de bune, am reusit sa si marcam. Daca nu era acea greseala cand am fost egalati, dar si greselile individuale din a doua repriza, stateam altfel.

A doua parte ne-a scapat de sub control. Gratie schimbarilor am reusit sa mai marcam de doua ori. Trebuie sa invatam din aceste greseli nepermise pentru ca vin din partea unor jucatori cu experienta. Sunt multi care nu au ritm de joc, multi care la echipele de club au avut mari probleme in a prinde echipa. Ma refer la Gabi Torje, Maxim, o sumedenie de astfel de jucatori fara partide in picioare. E greu sa le dai ritm de joc sa ii aduci la acelasi nivel. Ar fi fost bine sa mentinem perioada de invincibilitate. Nu mai pierdusem de un an si ceva, 15 meciuri mai exact. Asteptam meciul cu Georgia, speram sa fim sustinuti de fani. Pe 31 mai voi anunta lotul pentru EURO 2016", a spus selectionerul Anghel Iordanescu la Digi Sport. Citeste si:

+LACOMIA inumana a unor PATRONI si CORUPTIA din INSTITUTIILE statului au ...

+Lovitura DURA data de Vladimir Putin Romaniei. ... Citeste intreg articolul pe evz.ro