Prima reactie a Simonei Halep dupa victoria cu Georges: "Nu puteam sa tin racheta in mana"

Prima reactie a Simonei Halep dupa victoria cu Georges:

Intr-adevar, conditiile de joc au fost atat de dificile la Miami, incat Rafael Nadal a abandonat in meciul cu bosniacul Damir Djumur, pozitia 94 in ierarhia mondiala, la scorul de 2-6, 6-4, 3-0 pentru bosniac.Spaniolul s-a simtit rau in setul al treilea din cauza caldurii si a umiditatii din Florida.Ultima data cand Rafael Nadal a abandonat un meci s-a intamplat la Australian Open in 2010, in sfertul de finala cu britanicul Andy Murray.

acum 82 luni (27 Mar 2016)

Simona Halep e in optimi de finala la Miami, dupa victoria in doua seturi, 6-4, 6-1 cu Julia Georges, din Germania.

In orice caz, victoria Simonei, plus revenirea de senzatie a Irinei Begu in meciul cu Sabine Lisicki, ne dau mari sperante in perspectiva infruntarii cu Germania din Fed Cup.

In faza urmatoare de la Miami Open, Simona Halep o va intalni pe britanica Heather Watson (luni, ora 18.00, DolceSport), dupa care ar putea juca impotriva Agnieszkai Radwanska in sferturi si cu Serena Williams in semifinale.

"Pe Watson o stiu destul de bine, o sa-mi fac jocul. Va fi o buna provocare sa castig acest meci si o sa lupt. Am o zi libera, timp sa ma relaxez, sa ma recuperez si sa lovesc putin mingea", a afirmat Simona. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro