Prima medalie a Romaniei la JO? Mergea si Tecau joaca azi pentru calificarea in finala! Programul romanilor

Zi de cosmar pentru Serena Williams la JO JO: SUA au dominat concursul la gimnastica, fenomenul Biles vrea cinci medalii de aur Azi mai intra in concurs Canotaj, ora 14.30 - Laura Oprea/Madalina Beres- dublu rame, semifinale Scrima, ora 14.30 - Malina Calugareanu - floreta individual, calificari Canotaj, ora 14.50 - Ionela Lehaci/Gianina Beleaga - dublu vasle categorie usoara, semifinale Canotaj, ora 15.50 - Andreea Boghian, Roxana Cogianu, Adelina Bogus, Ioana Strungaru, Laura Oprea, Iuliana Popa, Mihaela Petrila, Madalina Beres, Daniela Druncea - opt rame cu carmaci, recalificari Natatie, ora 16.04 - Iulia Dascal - 100 metri liber, serii Handbal, ora 17.30 - Meciul Romania - Muntenegru - faza grupelor Haltere, ora 18.30 - Florina Hulpan - categoria 69 kg, finala Scrima, ora 18.45 - Tiberiu Dolniceanu - sabie individual, calificari Tenis, dupa ora 21.30 - dublu mixt;

acum 43 luni (10 Aug 2016)

Mergea si Tecau s-au calificat in semifinalele turnelui de dublu invingand puternica echipa braziliana formata din Melo si Soares.

Zi de cosmar pentru Serena Williams la JO

JO: SUA au dominat concursul la gimnastica, fenomenul Biles vrea cinci medalii de aur

Azi mai intra in concurs

Canotaj, ora 14.30 - Laura Oprea/Madalina Beres- dublu rame, semifinale

Scrima, ora 14.30 - Malina Calugareanu - floreta individual, calificari

Canotaj, ora 14.50 - Ionela Lehaci/Gianina Beleaga - dublu vasle categorie usoara, semifinale

Canotaj, ora 15.50 - Andreea Boghian, Roxana Cogianu, Adelina Bogus, Ioana Strungaru, Laura Oprea, Iuliana Popa, Mihaela Petrila, Madalina Beres, Daniela Druncea - opt rame cu carmaci, recalificari

Natatie, ora 16.04 - Iulia Dascal - 100 metri liber, serii

Handbal, ora 17.30 - Meciul Romania - Muntenegru - faza grupelor

Haltere, ora 18.30 - Florina Hulpan - categoria 69 kg, finala

Scrima, ora 18.45 - Tiberiu Dolniceanu - sabie individual, calificari

Tenis, dupa ora 21.30 - dublu mixt;

Scrima, ora 23.00 - Malina Calugareanu - floreta individual, semifinale si finale

Scrima, ora 00.30 - Tiberiu Dolniceanu - sabie individual, semifinale si finale

Haltere, ora 01.00 - Dumitru Captari - categoria 77 kg, finala

Natatie, ora 04.12 - Iulia Dascal - 100 metri liber, semifinale. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro