Minel Prina a renuntat la functia de primar al Slatinei printr-un mesaj pe Facebook

Minel Prina a renuntat la functia de primar al Slatinei printr-un mesaj pe Facebook

Edilul ales al Slatinei, Minel Prina (PSD), a postat "mesajul de adio" la primele ore ale diminetii de miercuri - 24 iunie, pe pagina proprie de pe reteaua Facebook, pagina pe care o inchisese temporar de la jumatatea lunii martie a.c. Va mai recomandam pe acelasi subiect: Edilul suspendat al Slatinei, Minel Prina, a scapat de arestul la domiciliu Cum arata "inchisoarea" edilului suspendat al Slatinei, Minel Prina, arestat la domiciliu Tandemul Valcov-Prina, trimis in judecata pentru fapte de coruptie Edilul Slatinei, Minel Prina, suspendat pe perioada arestarii la domiciliu Contestatia impotriva arestului la domiciliu depusa de primarul suspendat al Slatinei, Minel Prina, respinsa

acum 68 luni (24 Jun 2015)

Edilul ales al Slatinei, Minel Prina (PSD), a postat "mesajul de adio" la primele ore ale diminetii de miercuri - 24 iunie, pe pagina proprie de pe reteaua Facebook, pagina pe care o inchisese temporar de la jumatatea lunii martie a.c. cand a izbucnit mega-scandalul legat de faptele de coruptie pe care este acuzat de Directia Nationala Anticoruptie ca le-ar fi comis alaturi de predecesorul si prietenul sau, Darius Valcov, fost ministru de Finante. Redam, mai jos, fragmente din mesajul video de peste 6 minute al fostului, de-acum, edil al municipiului Slatina:

"Dragii mei slatineni, anul acesta s-au implinit 12 ani de cand m-am angajat sa pun umarul la schimbarea si modernizarea orasului nostru, 12 ani in care am construit, caramida cu caramida, o casa mai primitoare pentru noi toti. Tocmai de aceea am decis azi, ca un om care intelege sa-si asume responsabilitatile si pentru care Slatina este mai presus decat orice ambitii, orgolii sau patimi, sa fac un pas in spate. Nu a fost o decizie usoara pentru ca activitatea mea in primarie pentru orasul nostru, pentru casa noastra, a reprezentat motivatia mea zi de zi in acesti 12 ani. Bilantul meu dupa doi ani ca primar si 12 ani in primarie este unul cu care ma mandresc si care sper sa-i motiveze si pe cei care imi vor urma. Impreuna cu oamenii din echipa mea, dar si cu dvs., am crezut ca vom schimba Slatina si am schimbat-o: i-am oferit siguranta si experienta in managamentul administrativ si am primit increderea si respectul dvs. Las astazi functia de primar stiind nu doar ca am incheiat proiecte sau am inceput unele noi, ci ca avem un plan foarte clar cu ce mai este de facut in orasul nostru (...). Va asigur pe toti cei care ati avut incredere in mine, mi-ati acordat votul sau mi-ati apreciat activitatea in primarie, ca nu v-am inselat", spune Prina in mesajul sau "de demisie" pe Facebook.

Minel Prina a fost ales primar al Slatinei pe listele PSD pe data de 3 feb... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro