Meciul Simonei Halep cu Ying-Ying Duan, de la Eastbourne, intrerupt din cauza ploii. Ce sanse ar fi sa se reia astazi

Partidele Sorana Cirstea, locul 62 WTA, - Johanna Konta, locul 7 WTA si cap de serie numarul 5 si Monica Niculescu, locul 51 WTA - Tvetana Pironkova, locul 149 WTA, nu vor mai avea loc, marti, in turul al doilea al turneului de al Eastbourne, din cauza ploii.

acum 67 luni (27 Jun 2017)

Singura jucatoare romana care ar mai putea evolua marti este Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2. Partida ei cu chinezoaica Ying-Ying Duan, locul 64 WTA, oprita la scorul de 1-2, in jurul orei 13.15, a fost reprogramata pentru ora 19.00.

Simona Halep se simte inca afectata de ratarea trofeului la Roland Garros, in urma finalei pierdute in fata sportivei letone Jelena Ostapenko. Inaintea meciului din turul doi de la Eastborune, ea le-a spus jurnalistilor ca o "omoara" gandul ca nu a avut mai mult curaj sa atace la mingile de break avute in setul al doilea, la scorul de 3-0 pentru ea. Gandul care ma apasa cel mai mult este ca la set si 3-0 puteam sa iau ghemul acela, in care am avut atat de multe mingi de break. Acum ma gandesc ca puteam sa lovesc mingea, returul, serviciul al doilea, dar nu am facut-o. Primele zile acasa au fost grele, nu m-am bucurat prea mult de ele. Am luat partea pozitiva: am avut un un sezon de zgura foarte bun, am castigat multe meciuri impotriva unor jucatoare bune. Nu am de ce sa ma plang. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro