Meci epic: Wozniacki, pusa cu spatele la zid! A fost condusa cu 5-1 in decisiv si a fost la o minge de eliminare

Despre Caroline Wozniacki (2 WTA) s-a spus ca poate castiga Australian Open 2018, insa pana sa ajunga atat de departe, daneza de 27 de ani s-a chinuit teribil pentru a obtine calificarea in turul III.

acum 27 luni (17 Jan 2018)

Despre Caroline Wozniacki (2 WTA) s-a spus ca poate castiga Australian Open 2018, insa pana sa ajunga atat de departe, daneza de 27 de ani s-a chinuit teribil pentru a obtine calificarea in turul III. Finlandeza de 21 de ani a facut break la 1-1, dupa care s-a mers pe serviciu, asa ca Fett a preluat conducerea in meci. Setul doi a fost dominat de Wozniacki, care s-a dus la 4-1 si s-a impus cu 6-2. Woniacki si-a pierdut serviciul de doua ori si a fost condusa cu 5-1. La acest scor, Fett a servit pentru castigarea partidei si a avut si doua mingi de meci! De la 5-1 si doua mingi de meci, Fett a pierdut sase game-uri la rand si a fost eliminata cu 5-7 in decisiv.

Partida a durat doua ore si 34 de minute. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro