Marica se indeparteaza de EURO? Atacantul Stelei, suspect de o noua accidentare

Ciprian Marica a bifat doar 21 de minute pentru Steaua, aseara, la Severin, in meciul pe care "ros-albastrii" l-au castigat in fata celor de la Pandurii Targu Jiu, cu scorul de 1-0.

acum 82 luni (31 Mar 2016)

Marica a intrat pe teren in actul secund al partidei de la Severin, inlocuindu-l pe Alex Bourceanu, insa atacantul a capitulat in minutul 66. Varful Stelei s-a accidendat grav pe 6 martie, in derby-ul cu Dinamo, si se pare ca problema sa a recidivat aseara. Dupa doar 21 de minute, Marica s-a dus la marginea terenului si i-a transmis lui Reghecampf ca nu mai poate continua.

Chiar daca refacerea sa a dat roade sub tratamentul controversat al "vraciului" Marijana Kovacevici, jucatorul campioanei Ligii I se pare ca a resimtit dureri in jocul de aseara, cu Pandurii.

Astfel, cu doar sase saptamani ramase inaintea de starul Campionatului European din Franta, Marica este din nou afectat de probleme medicale, lucru ce i-ar putea pune in pericol selectionarea sa in lotul nationalei. Citeste si:

+ANA MARIA PRODAN, limbaj de MAHALA pe FACEBOOK. ... Citeste intreg articolul pe evz.ro