LIVETEXT Steaua - U Cluj 2-0, finala Cupei. Meciul, intrerupt 3 minute dupa ce s-au aruncat torte in teren

Steaua Bucuresti a reusit duminica seara o victorie usoara in fata celor de la Universitatea Cluj, intr-un meci in care suporterii ardelenilor au aratat ca isi doresc obtinerea trofeului, mai mult decat echipa din Cluj. Gigi Becali s-a declarat multumit de performanta Stelei si a comentat plearea lui Galca de echipa campioana."Nu-mi pare rau de Galca, de ce sa-mi para rau? De asemenea, Becali a adaugat ca: "Pentru mine e o mare bucurie, sa stai tu in puscarie si sa iei campionatul in 2013 si in 2014, apoi sa ti-l ia si pe MM Stoica si apoi sa iei toate trei trofeele.

acum 51 luni (31 May 2015)

Steaua Bucuresti a reusit duminica seara o victorie usoara in fata celor de la Universitatea Cluj, intr-un meci in care suporterii ardelenilor au aratat ca isi doresc obtinerea trofeului, mai mult decat echipa din Cluj. Jucatorii Universitatii Cluj au fost periculosi in putine randuri, in timp ce stelistii au profitat mai bine de sansele lor si au inscris de trei ori.

In urma celor doua goluri marcate in minutele '9 si '53, Adi Popa a fost desemnat omul partidei. Pe langa cele doua goluri, Popa a fost si cel care a pasat la golul lui Rusescu de la inceputul reprizei secunde.

Capitanii echipei Steaua, Cristian Tanase si Alexandru Chipciu, au fost cei care au primit trofeul Cupei Romaniei-Timisioreana de la presedintele FRF, Razvan Burleanu, oficial fluierat de fanii prezenti la meci. Gigi Becali s-a declarat multumit de performanta Stelei si a comentat plearea lui Galca de echipa campioana."Nu-mi pare rau de Galca, de ce sa-mi para rau? Ce vreau eu sa fac la Steaua trebuie altceva, trebuie disciplina de fier, asta va face Mirel Radoi. De asemenea, Becali a adaugat ca: "Pentru mine e o mare bucurie, sa stai tu in puscarie si sa iei campionatul in 2013 si in 2014, apoi sa ti-l ia si pe MM Stoica si apoi sa iei toate trei trofeele. In repriza a doua si-au revenit si au mai marcat de doua ori. Ma bucur ca am atins obiectivele si ca am reusit sa aducem suporteri alaturi de noi. Cred ca Steaua are nevoie de ei, fiindca e mult mai usor si s-a vazut si astazi.", a declarat Galca dupa incheierea partidei.

Adrian Falub: Steaua a meritat sa castige

Antrenorul Universitatii Cluj, Adrian Falub, a declarat, duminica seara, dupa partida cu ros-albastrii, ca Steaua a meritat sa castige Cupa Romaniei.

"Prima repriza a fost una echilibrata, insa a doua a fost la discretia adversarilor (...) Tinand cont de situatia in care se afla clubul, ii felicit pe jucatori pentru efortul depus. Sper sa nu ajungem l... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro