LIVETEXT Simona Halep la Indian Wells. Halep - Suarez Navarro, in sferturi

Condusa cu 0-4 in primul set, Halep a egalat la game-uri, apoi a pierdut primul set, 5-7, dar nu i-a mai dat nicio sansa jucatoarei din Spania, Carla Suarez Navarro (locul 13 WTA), pe care a spulberat-o in urmatoarele seturi, 6-1, 6-1.

acum 78 luni (18 Mar 2015)

Romanca s-a impus la capatul unei partide care a durat o ora si 43 de minute si a ajuns astfel in semifinale, la fel ca si anul trecut.

In penultimul act, Simona Halep, la Indian Wells, va juca impotriva Serenei Williams, locul 1 mondial, care a trecut de Timea Bacsinzky (Elvetia, locul 26 WTA) in doua seturi, 7-5, 6-3, fara prea multe emotii.

De altfel, la finalul victoriei cu Suarez Navarro, Halep a avut de transmis un mesaj.

"Stiam ca va fi un meci greu, Suarez Navarro e o jucatoare foarte buna, a trebuit sa lupt pentru fiecare minge. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro