LIVETEXT: Romania - Cehia 2-1! Monica Niculescu - Karolina Pliskova e meciul care ne poate duce in semifinalele FedCup

In sferturile de finala ale Fed Cup, Karolina Pliskova a castigat cu 2-1 la seturi meciul cu Monica Niculescu si a egalat la doi situatia disputei Romania - Cehia. Desfasurarea livetext a partidei decisive de dublu Setul al treilea, 6-3 pentru Pliskova 6-3 Pliskova, joc la 0, set si meci! Setul unu, Monica Niculescu - Karolina Pliskova 4-6 6-4 Pliskova reuseste breakul la 15 si incheie setul in favoarea ei dupa 42 de minute.

acum 80 luni (7 Feb 2016)

In sferturile de finala ale Fed Cup, Karolina Pliskova a castigat cu 2-1 la seturi meciul cu Monica Niculescu si a egalat la doi situatia disputei Romania - Cehia.

Desfasurarea livetext a partidei decisive de dublu

Setul al treilea, 6-3 pentru Pliskova

6-3 Pliskova, joc la 0, set si meci!

5-3 Pliskova, Niculescu se agata de set cu un joc castigat la 0 pe serviciu.

5-2 Pliskova, Cehia e la un joc distanta de castigarea meciului.

4-2 Pliskova, Niculescu isi aduna energia pentru a ramane in meci, dar la serviciu urmeaza Karolina.

4-1 Pliskova, ea revine de la 15-40 cu patru puncte la rand si ia o optiune serioasa pentru meci.

3-1 Pliskova, care izbuteste breakul la 30.

2-1 Pliskova, joc pe serviciu la 15.

1-0 Pliskova, care a mers la vestiare pentru a se calma si a reusit sa opreasca seria Monicai cu un joc la 15 pe serviciu.

Setul al doilea, Monica Niculescu - Karolina Pliskova 6-4

6-4!

5-4 Niculescu, break la zero, revenire spectaculoasa a Monicai, trei jocuri la rand!

4-4 Niculescu nu cedeaza, castiga pe serviciu la 15 si readuce speranta in tribune.

4-3 Pliskova, break pentru Niculescu: Monica ramane in set si va servi pentru egalare.

4-2 Break Pliskova la 15, cehoaica se poate desprinde decisiv.

2-2 Niculescu isi tine si ea serviciul, castiga la 30.

2-1 Pliskova, cehoaica e salvata din nou de serviciu, cu ajutorul caruia anuleaza o noua minge de break a Monicai.

1-0 Pliskova, care salveaza doua mingi de break si castiga primul joc din setul secund.

Setul unu, Monica Niculescu - Karolina Pliskova 4-6