LIVETEXT Halep la Sydney: Simona a inceput excelent cu Pliskova, dar a avut un moment de cadere. Se joaca setul doi

Halep si Kuznetsova s-au mai intalnit de cinci ori in circuitul WTA, bilantul fiind de 3-2 pentru Halep: *2011 (Miami): Victorie Kuznetsova 6-0, 6-4 *2011 (Toronto): Victorie Halep 4-6, 6-4, 6-3 *2013 (Roma): Victorie Halep 6-1, 6-1 *2014 (Stuttgart): Victorie Kuznetsova 7-5, 7-6 *2014 (French Open): Victorie Halep 6-2, 6-2 CITESTE SI: S-a anuntat ora meciului din semifinale, contra Svetlanei Kuznetova, programat maine dimineata Faza zilei la meciul Simonei Halep: "Misca-te si tu o data, ca te rog de o ora!" Halep si Pliskova s-au mai intalnit de doua ori in circuitul WTA, ambele confruntari fiind castigate de jucatoarea din Romania: 2015 - Dubai - Victorie Halep 6-4, 7-6 2015 - Indian Wells - Victorie Halep 6-4, 6-4 Partida de astazi va fi cea de a doua pe "Ken Roswell Arena" si va fi precedata de un meci la masculin dintre Cuevas si Dimitrov.

acum 53 luni (13 Jan 2016)

Simona Halep e in semifinalele turneului de la Sydney, dupa o prestatie reusita in confruntarea cu Karolina Pliskova. A doua jucatoare a lumii s-a impus cu 6-4, 7-5, dupa o ora si 39 de minute de joc.

Halep a inceput excelent partida si s-a distantat la 5-1 in primul set. Darren Cahill a calmat-o pe Halep, iar aceasta a salvat o minge de 5-5, dupa care a luat primul set in 40 de minute.

Actul secund a inceput cu Simona irosind trei mingi de break. Au urmat o serie de patru break-uri si s-a ajuns la 6-5 pentru Halep.

Iata cifrele meciului cu Pliskova:

VEZI REZUMATUL MECIULUI HALEP - PLISKOVA

Joi, in urmatorul meci, Halep o va intalni pe Svetlana Kuznetsova (Rusia, 25 WTA). Aceasta a revenit de la 1-5, in primul set, cu Sara Errani (Italia, 19 WTA) si s-a calificat cu 7-6, 6-0.

Halep si Kuznetsova s-au mai intalnit de cinci ori in circuitul WTA, bilantul fiind de 3-2 pentru Halep:

*2011 (Miami): Victorie Kuznetsova 6-0, 6-4

*2011 (Toronto): Victorie Halep 4-6, 6-4, 6-3

*2013 (Roma): Victorie Halep 6-1, 6-1

*2014 (Stuttgart): Victorie Kuznetsova 7-5, 7-6

*2014 (French Open): Victorie Halep 6-2, 6-2

Faza zilei la meciul Simonei Halep: "Misca-te si tu o data, ca te rog de o ora!"

Prima declaratie a Simonei Halep dupa ce s-a calificat in semifinale. Conditia pentru a invinge si maine

VIDEO Halep s-a intors. Super-lovitura reusita de Simona in meciul cu Pliskova

*Adevarul Live: cat de pregatita e Simona Halep pentru Australian Open si ce ne-au aratat primele ei meciuri din 2016?

------------------

SETUL II

7-5 Halep: GAME, SET, MECI! Halep a valorifi... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro