LIVETEXT Campionatul Mondial de handbal, optimi de finala cu sufletul la gura: Romania - Cehia

Optimi de finala, program si rezultate Duminica Serbia - Muntenegru 29-31 Ungaria - Franta 26-29 Suedia - Slovenia 33-21 Germania - Danemarca 17-21 Luni Romania - Cehia 18.30 Rusia - Coreea de Sud 18.30 Japonia - Olanda 21.30 Spania - Norvegia 21.30 Meciurile sunt transmise pe TelekomSport Sferturi de finala Franta - Muntenegru Suedia - Danemarca Romania / Cehia - Japonia / Olanda Rusia / Coreea de Sud - Norvegia / Spania

acum 57 luni (11 Dec 2017)

Romania - Cehia, livetext ora 18.30

Min.

Min.

Min 33 18-16.

Min. Cristina Neagu a marcat de opt ori pentru Romania, dupa care a fost luata in marcaj strans de o adversara! Handbalistele noastre au avut de doua ori un avantaj de cinci goluri, la 14-9 si 15-10. Am avut, de asemenea, si cinci eliminari, dar impeesia generala este a Romania domina meciul de la Leipzig.

Min.

Min. Intrata in locul lui Geiger, Ana Maria Dragut a punctat de doua ori

Min.

Neagu a marcat 6 din cele 9 goluri ale Romaniei si este luata om la om.

Min.

Romania joaca impotriva Cehiei de la ora 18.30, meci care se disputa in arena din Leipzig. In mod normal, tricolorele ar trebui sa se impuna, si pentru faptul ca au incheiat pe primul loc in Grupa A, spre deosebire de Cehia, care a ocupat locul patru la finalul Grupei B.

Asta nu inseamna ca Cehia nu va opune o rezistenta darza, avand in Iveta Lumuzova un adevarat motor, la fel cum Cristina Neagu este liderul incontestabil al nationalei noastre.

Cele doua echipe s-au intalnit si la Europeanul de anul trecut, cand tricolorele s-au impus cu doar doa goluri, scor 30-28.

In sferturile de finala, castigatoarea din meciul Romania - Cehia va intalni invingatoarea jocului Japonia - Olanda, care incepe la 21.30.