LIVESCORE Simona Halep joaca in sferturile turneului de la Shenzen. Meciul a fost amanat deja de doua ori

Romanca a fost ezitanta, uneori, la servire, dar a speculat din plin greselile de incepatoare ale lui Krunic, care, desi a fost destul de agresiva, nu i-a putut face fata Simonei.

acum 55 luni (8 Jan 2015)

romanca va juca cu reprezentanta gazdelor vineri, chinezoaica Zheng)", a declarat Halep la finalul meciului castigat lejer cu Aleksandra Krunic.

Disputa dintre cele doua jucatoare s-a terminat dupa o ora si patru minute de joc cu o victorie facila a lui Halep, in minimum de seturi, scor 6-3, 6-3. Chiar daca nu a evoluat la cel mai inalt nivel, raportul de forte a fost net in favoarea Simonei, a carei experienta a facut diferenta.

Halep a fost in impas o singura data, in setul secund, cand adversara ei a egalat la trei pe fondul unor greseli nefortate ale jucatoarei noastre. Ulterior, Simona si-a revenit si nu a mai putut fi oprita in drumul spre victorie si spre semifinalele turneului de la Szenzen. Daca va trece si de Zheng, Halep ar putea juca finala cu Petra Kvitova. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro