LIVE TEXT. Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Wuhan dupa 6-4, 6-2 in fata lui Madison Keys

Confruntarea dintre Simona Halep si Madison Keys in sferturile de finala de la Wuhan a reprezentat o lectie de tenis predata de Halep. Simona Halep si Madison Keys s-au intalnit de 5 ori, iar acum ultimele 4 partide reprezinta succesul sportivei noastre.Primele doua confruntari din 2016 s-au incheiat cu scorurile de 6-7 (5), 6-4, 6-3, in optimi la Wimbledon, si 7-6 (2), 6-2, in finala de la Montreal. Madison a obtinut un game alb Halep este la serviciu Simona a pierdut primul game A inceput meciul dintre Simona Halep si Madison Keys.

acum 50 luni (29 Sep 2016)

Confruntarea dintre Simona Halep si Madison Keys in sferturile de finala de la Wuhan a reprezentat o lectie de tenis predata de Halep. Sportiva din C-ta a reusit un set doi de excepttie pe care l-a castigat cu 6-2.

Simona Halep si Madison Keys s-au intalnit de 5 ori, iar acum ultimele 4 partide reprezinta succesul sportivei noastre.Primele doua confruntari din 2016 s-au incheiat cu scorurile de 6-7 (5), 6-4, 6-3, in optimi la Wimbledon, si 7-6 (2), 6-2, in finala de la Montreal. Simona Halep se impune astfel si la Wuhan in fata lui Madison Keys pe care o elimina dupa 6-4, 6-2.

Jucatoarea din Constanta a mai castigat partida din 2014, din turul al doilea al turneului de la Roma, cu scorul de 5-7, 6-0, 6-1. Singura victorie a sportivei din SUA a fost inregistrata tot in 2014, cu scorul de 6-4, 6-1, in turul I al turneului de la Sydney.

UPDATE: Dominica Cibulkova a trecut lejer de Karolina Pliskova, in doua seturi, scor 6-2, 6-2, si s-a calificat in "sferturile" turneului de la Wuhan. Cibulkova s-a impus dupa un meci de o ora si un sfert si va juca, tot joi, pentru un loc in semifinale, cu o alta sportiva din Cehia, Barbora Strykova, locul 21 WTA.

Strycova a trecut, in optimi, cu 1-6, 6-4, 7-5, de jucatoarea sarba Jelena Jankovici, locul 39 WTA

....................................................................................................................................... Simona Halep avanseaza in faza semifinalelor de la Wuhan. Keys pare ca nu mai face fata ritmului impus de Halep si picioarele nu-i mai raspund la comenzi.

Halep - Keys 6-4, 3-1. Simona a castigat un punct extrem de important pentru ca mentine diferenta de doua game-uri fata de Madison.

Halep - Keys 6-4, 2-1.

Halep - Keys 6-4, 2-0.

Halep - Keys 6-4, 1-0. Al patrulea game la rand castigat de sportiva noastra, care a inceput foarte bine si setul al doilea.

HALEP - Keys 6-4, GAME si SET. Simona nu a ratat pr... Citeste intreg articolul pe romanialibera.ro