Live Text Halep - Pliskova: ora 24.00. La Indian Wells 2015 se reediteaza finala de la Dubai

Simona Halep, cap de serie 3, s-a calificat in sferturile turneului Premier Mandatory, de la Indian Wells, dupa ce a eliminat-o pe Karolina Pliskova, favorita numarul 14, cu scorul de 6-4, 6-4. ------ Live Text Halep - Pliskova: 6-4, 6-4 6-4: Game, MECI, Halep. Primul set, care a durat 34 de minute, a fost destul de echilibrat, cu toate ca Simona a dominat, la nivel tactic. Tribunele sunt, ca de obicei, de partea Simonei, mai ales ca grupul de romani nu ezita sa o incurajeze de fiecare data. Simona Halep, locul 3 WTA si cap de serie numarul 3, joaca, in noaptea de marti spre miercuri, de la ora 24.00, impotriva Karolinei Pliskova, a 14-a favorita, in optimile turneului Premier Mandatory de la Indian Wells.

acum 70 luni (17 Mar 2015)

Simona Halep, cap de serie 3, s-a calificat in sferturile turneului Premier Mandatory, de la Indian Wells, dupa ce a eliminat-o pe Karolina Pliskova, favorita numarul 14, cu scorul de 6-4, 6-4.

"Stiam ca e o jucatoare grozava, asa ca am facut totul pentru a castiga astazi. Nu stia pe cine va intalni

Urmatoarea adversara, din sferturi, va fi Carla Suarez Navarro (cap de serie 12, 13 WTA, Spania, 26 ani), cel mai greu nume dintre cele inalnite pana acum, in acest turneu.

Victoria, in doar o ora si 17 minute, cea mai usoara de pana acum, a venit inaintea poate a celui mai dificil meci. Simona si Navarro sunt la egalitate in meciurile directe, scor 4-4, insa iberica este una dintre cele mai mari luptatoare din circuit.

Simona Halep trebuie sa mai castige cel putin un meci, cel cu Navarro, pentru a-si apara toate punctele, cucerite anul trecut in acest turneu.

------

Live Text Halep - Pliskova: 6-4, 6-4

6-4: Game, MECI, Halep.

5-4: Game, Pliskova. La cum a decurs partida pana acum, cel mai probabil Simona va castiga meciul in urmatorul game, la serviciu.

5-3: Game, Halep.

4-3: Break, Halep. Este suficient sa-si castige serviciile de acum inaintea si are asigurata victoria.

3-3: Break, Pliskova. Strategia cehoaicei, cel putin in acest game, a fost sa o lase pe Simona sa atace si totodata sa greseasca.

3-2: Game, Pliskova.

3-1: Game, Halep. Romanca s-a desprins destul de rapid de adversara sa si in setul al doilea. Ramane insa de vazut daca Simona va putea sa-si mentina avansul, deoarece Pliskova are servicii foarte bune, cand este la nivel maxim.

2-1: Break, Halep.

1-1: Game, Halep.

Statistica primul set arata un diferenta uriasa in ceea ce priveste erorile nefortate, de 8-19, cele mai putine in dreptul romancei.

0-1: Game, Pliskova.

Primul set, care a durat 34 de minute, a fost destul de echilibrat, cu toate ca... Citeste intreg articolul pe romanialibera.ro