Live Score Niculescu - Errani: 7-5, 0-3. Semifinala de la Bucharest Open 2015 devine complicata pentru romanca

Monica Niculescu, a treia favorita, a fost eliminata, in semifinalele turneului BRD Bucharest Open, de catre principala favorita, Sara Errani, cu scorul de 7-5, 1-6, 2-6. Prima semifinala a turneului WTA de la Bucuresti a fost transata inca de la finalul setului secund. Ora 14.35: Semifinala de la Bucuresti a inceput sa fie dominata de sportiva din Italia, dupa ce primul set i-a apartinut romancei. Publicul de la Bucuresti pare fascinat de tenisul de mare calitate de la Arenele BNR, in ciuda temperaturilor foarte ridicate. Monica Niculescu, a treia favorita, o intalneste, in semifinalele turneului WTA de la Bucuresti, pe Sara Errani, cap de serie numarul 1.

acum 87 luni (18 Jul 2015)

Monica Niculescu, a treia favorita, a fost eliminata, in semifinalele turneului BRD Bucharest Open, de catre principala favorita, Sara Errani, cu scorul de 7-5, 1-6, 2-6.

Prima semifinala a turneului WTA de la Bucuresti a fost transata inca de la finalul setului secund. Romanca a contat doar in prima parte a meciului si desi a ajuns de multe ori la egalitate (Deuce), ea a mai castigat doar trei game-uri in ultimele doua runde ale intalnirii. Pentru evolutia sa, Niculescu va primi 11.300 de dolari si niciun punct WTA. Niculescu, 27 ani (41 WTA), este condusa cu 4-1, in meciurile directe, de Errani, 28 ani (20 WTA).

In cea de a doua semifinala de la Bucuresti se dueleaza, sambata, Anna K.

----

Live Score Monica Niculescu (41 WTA) - Sara Errani (20 WTA): 7-5, 1-6, 2-6

Ora 17.32: FINAL DE MECI. Niculescu a salvat doua mingi de meci, dar nu a mai putut-o scoate si pe a treia si este eliminata in semifinale.

Ora 17.27: Nimic nu mai merge bine pentru Monica, pana si racordajul rachetei cedeaza, iar romanca schimba racheta.

Ora 17.23: Italianca incepe sa aiba din nou controlul partidei, iar perspectivele nu mai sunt deloc bune pentru Monica. Dupa cum era de asteptat, dupa un set castigat radical, Errani nu cedeaza usor. Scorul egal, de 1-1, din debutul setului da sperante la un decisiv frumos, echilibrat. Publicul a fost unul fantastic si are o parte din meritul acestui meci foarte bun facut de Niculescu.

Ora 14.35: Semifinala de la Bucuresti a inceput sa fie dominata de sportiva din Italia, dupa ce primul set i-a apartinut romancei. Niculescu, desi inca gaseste unele lovituri incantatoare, din unghiuri dificile, nu mai este la fel de consecventa ca in prima runda.

Ora 16.26: Niculescu opreste seria de game-uri a italiencei, cu un game la serviciu foarte bun.

Ora 16.20: Monica a mai scazut ritmul, iar italianca incepe sa domine setul al doilea. Romanca nu trebuie sa o lase pe Errani sa... Citeste intreg articolul pe romanialibera.ro