LIGA I. Doi dintre actionarii Rapidului arunca sageti catre administratorul judiciar. IATA COMUNICATUL

LIGA I. Doi dintre actionarii Rapidului arunca sageti catre administratorul judiciar. IATA COMUNICATUL

E o realitate pe care, in calitate de actionari, dar mai ales de suporteri, de oameni implicati cu sufletul aici, nu incercam sa o negam, nici macar sa o cosmetizam. Noi am fost cei care au parasit sala de consiliu, in incercarea de a evita astfel perpetuarea a ceea ce consideram ca este deja o politica de mentinere a instabilitatii si incertitudinii la clubul nostru. E momentul in care cu mic, cu mare, trebuie sa iesim din starea de letargie, de resemnare, de dezamagire, de dezbinare si sa revenim pe stadion.

acum 77 luni (11 Sep 2014)

Fanii giulesteni acuza administratorul judiciar al gruparii de langa Podul Grant ca ar face jocurile lui Angelo Massone

Imediat dupa incheierea Adunarii Generale a Actionarilor, doi dintre cei patru fani rapidisti care detin actiuni la clubul Rapid sustin faptul ca Andronache si Massone au boicotat intalnirea oficiala si acuza administratorul oficial ca a dezinformat presa.

Mai mult, afaceristul italian se considera actionar majoritar al Rapidului in baza unui contract de vanzare-cumparare parafat cu Adrian Zamfir, cel care i-a fost prezentat de catre administratorul judiciar drept detinatorul a peste 99 la suta din actiunile gruparii giulestene. E o realitate pe care, in calitate de actionari, dar mai ales de suporteri, de oameni implicati cu sufletul aici, nu incercam sa o negam, nici macar sa o cosmetizam. E spre binele tuturor, insa, ca aceasta realitate sa nu fie distorsionata ori, mai grav, prezentata in functie de interesele de moment, ori de grup. Fie ca vorbim de oameni care atenteaza la ceea ce inseamna starea de spirit Rapid din interior, ori din exterior!

Motivul care ne-a determinat sa dam acest comunicat este publicarea in presa a unei noi informatii FALSE (aparuta din partea administratorului judiciar al Rapid) cum ca Adunarea Generala a Actionarilor de marti 9 septembrie 2014 nu s-a mai tinut din cauza actiunii intentate de domnul Massone in justitie. In realitate, noi, actionarii, am refuzat sa discutam problemele societatii de fata cu o persoana care nu are calitatea necesara pentru a participa la o astfel de sedinta. Noi am fost cei care au parasit sala de consiliu, in incercarea de a evita astfel perpetuarea a ceea ce consideram ca este deja o politica de mentinere a instabilitatii si incertitudinii la clubul nostru.

In demersurile noastre pentru salvarea Rapidului, ne dorim un partener corect in ceea ce denumim generic presa, constienti fiind ca numai o corecta si constanta mediatizare a fenomenului Rapid ... Citeste intreg articolul pe evz.ro