Liga I: Dinamo - CSU Craiova 1-0! Rotariu a marcat in minutul 86, inceput de criza in tabara olteana

O partida destul de sterila, cu putine faze de poarta, a fost transata in minutul 85 de Dorin Rotariu. Antrenor: Mircea Rednic CS U Craiova: Balgradean (cpt) - Dumitras, Kay, Izvoranu, Vatajelu - Baluta (Bancu 77), Mateiu, Nuno Rocha (Mazarache 90), Ferfelea - Bawab, Curelea (Herghelegiu 72) Rezerve: Straton - Briceag, Sin, Avramia Antrenori: Emil Sandoi, Sorin Cirtu

acum 59 luni (18 Jul 2015)

O partida destul de sterila, cu putine faze de poarta, a fost transata in minutul 85 de Dorin Rotariu. Acesta s-a demarcat excelent de langa fundasii Craiovei, in speta Izvoranu, si a punctat cu o lovitura de cap dupa o centrare perfecta a lui Fai. Fundasul stanga a intrat pe teren in locul lui Steliano Filip, caruia i s-a facut rau din cauza caldurii si a ajuns la spital.

Dupa o prima repriza buna a oltenilor, Dinamo a insistat mai mult in partea a doua, iar in finalul partidei chiar a avut cateva jumatati de ocazie. Prezenta cainilor mai consistenta in atac s-a concretizat in cele din urma cu golul marcat de Dorin Rotariu.

Dinamo acumuleaza 4 puncte, la fel ca si CSMS Iasi, in vreme ce CSU Craiova ramane cu un singur punct si fara gol marcat in doua etape.

Declaratii (DigiSport)

Sorin Cirtu, antrenor CSU Craiova: "Sunt dezamagit de rezultat, nu de joc. Nu ma mira, ni s-au intamplat multe in acest inceput de campionat, am avut multe accidentari.

Cosmin Matei, mijlocas Dinamo: "Cel mai important e ca am luat punctele. Cred ca atitudinea de pe final a facut diferenta".

FC Dinamo Bucuresti: Cerniauskas - Feussi, A. Filip (Collins Fai 53) - Nedelcearu, Van Haaren (Lazar 46) - Gavrila (Himcinschi 73), Vojnovici (cpt), C.

Antrenor: Mircea Rednic

CS U Craiova: Balgradean (cpt) - Dumitras, Kay, Izvoranu, Vatajelu - Baluta (Bancu 77), Mateiu, Nuno Rocha (Mazarache 90), Ferfelea - Bawab, Curelea (Herghelegiu 72)

Rezerve: Straton - Briceag, Sin, Avramia

Antrenori: Emil Sandoi, Sorin Cirtu ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro