Klaus IOHANNIS s-a intalnit cu SPORTIVII romani care vor merge in Brazilia, la JOCURILE OLIMPICE de la RIO: Sunteti un model de DETERMINARE si EXCELENTA prin munca

Klaus IOHANNIS s-a intalnit cu SPORTIVII romani care vor merge in Brazilia, la JOCURILE OLIMPICE de la RIO: Sunteti un model de DETERMINARE si EXCELENTA prin munca

Multumesc reprezentatilor Comitetului Olimpic, ai federatiile sportive si tuturor celor prezenti aici pentru a sustine echipa noastra care urmeaza sa plece la cea mai importanta competitie Jocurile Olimpice de Vara de la Rio " Asa si-a inceput Klaus Iohannis discursul de la Palatul Cotroceni.

acum 93 luni (22 Jul 2016)

"Sunt bucuros ca am ocazia sa intalnesc membri ai echipe olimpice si va multumesc pentru prezenta. Multumesc reprezentatilor Comitetului Olimpic, ai federatiile sportive si tuturor celor prezenti aici pentru a sustine echipa noastra care urmeaza sa plece la cea mai importanta competitie Jocurile Olimpice de Vara de la Rio " Asa si-a inceput Klaus Iohannis discursul de la Palatul Cotroceni. Acesta a laudat performantele tinerilor care se aflau la aceasta intalnire, precum si sacrificiile facute de acestie pentru a ajunge in fruntea sportului romanesc.

"Ma adresez antrenorilor, familiilor si prietenilor dumneavoastra carora le multumesc pentru ca v-au oferit dragoste, grija si sustinere neconditionata si pentru ca v-au cultivat talentul. Sunteti tineri exceptionali care au facut multe sacrificii pentru a ajunge astazi aici"

Presedintele a adaugat faptul ca este el este un sustinator foarte mare al sportivilor care merg la Rio de la Janeiro.

"Noi, cei care va admiram, nu uitam ca un astfel de succes s-a cladit cu lacrimi, cu limite fizice si psihice depasite, cu sacrificarea timpului petrecut cu familia sau prietenii. Iar momentul de pe podium il impartasiti intotdeauna cu noi cei care va privim si asteptam aceste bucurii de la dumneavoastra.

+Decizie incredibila luata de Erdogan dupa tentativa de lovitura de stat. ... Citeste intreg articolul pe evz.ro