Irina Begu s-a calificat in "sferturile" de la Charleston. Va intalni campioana de la Australian Open

Irina Begu, locul 34 WTA, a facut un meci incredibil, in "sferturile" de la Charleston, acolo unde a dispus de Monica Puig (Puerto Rico/62 WTA), scor 1-6, 6-2, 7-6(4), dupa ce adversara sa a servit in doua randuri pentru victorie.

acum 52 luni (8 Apr 2016)

Romanca in varsta de 25 de ani are un parcurs remarcabil pe zgura verde a intrecerii dotata cu 687.000 de dolari. Insa, jucatoarea "tricolora" va avea un adversar extrem de dificil in aceasta runda. Va fi de fapt si o repetitie pentru partida Romania - Germania, programata in perioada 16-17 aprilie, la Cluj, din barajul de mentinere in Grupa Mondiala din Fed Cup. Asadar, in aceasta seara, de la ora 20:00, Irina Begu se va bate cu Angelique Kerber pentru un loc in semifinalele de la Charleston, in direct la Digi Sport 2. Citeste si:

+Un tanar scapat din LAGARUL COMUNIST din Coreea de Nord a dat un RASPUNS ...

+RASISM la turneul de la Charleston! Irina Begu a fost facuta "tiganca de ... ... Citeste intreg articolul pe evz.ro