Irina Begu a pierdut cel mai important meci

Romanca a avut ocazia sa ajunga pentru prima data in "sferturile" de la Roland Garros, dar a fost invinsa de Shelby Rogers Irina Begu (locul 28 WTA) a disputat, ieri, la Roland Garros, un meci cu o miza uriasa: calificarea in sferturile de finala ale celui de-al doilea turneu de Mare Slem al anului.

acum 52 luni (30 May 2016)

Romanca a avut ocazia sa ajunga pentru prima data in "sferturile" de la Roland Garros, dar a fost invinsa de Shelby Rogers

Irina Begu (locul 28 WTA) a disputat, ieri, la Roland Garros, un meci cu o miza uriasa: calificarea in sferturile de finala ale celui de-al doilea turneu de Mare Slem al anului.

Infrangere fara istoric

Sportiva "tricolora" s-a aflat fata in fata cu americanca Shelby Rogers (108 WTA) si a pornit cu prima sansa, tinand cont de diferenta pozitiilor din ierarhia mondiala. Irina n-a prins o zi buna, a gresit foarte mult si a cedat disputa in doua seturi, scor 3-6, 4-6, dupa o ora si 21 de minute.

Pentru evolutia de la Paris, Begu va fi rasplatita cu un cec in valoare de 173.000 de euro si 240 de puncte WTA.

Premiera pentru Rogers

Astfel , Shelby Rogers va fi cea care va juca in premiera in "sferturile" de la Roland Garros. Citeste si:

+Barbatul care s-a PLICTISIT de zeita Madalina GHENEA in numai 38 de ZILE. ... Citeste intreg articolul pe evz.ro